header banner
Default

Diyanet İşleri Başkanı: Kripto paraların caiz olmadığı anlamına gelmez


Kripto paralarla ilgili açıklamada bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz. Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir değildir diyemiyoruz" dedi.

VIDEO:

Diyanet İşleri Başkanı: Kripto paralar caizdir değildir diyemiyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı. Kripto para caiz mi sorusuna Erbaş şu cevabı verdi;

*Kripto para caizdir denilemiyor. Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz. Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik.

*Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir diyemiyoruz.

“SİGARA HARAMDIR”

Sigaranın haram olduğunu bir kez daha ifade eden Erbaş, “Dünyada bir yılda 8 milyon 200 bin insan sigaradan ölüyor. Pis olan şeyler haram kılınmıştır. Sigaranın temiz olduğunu düşünen var mı? Sigara içen hem israf ediyor, hem de hastalanıyor. Alkol ve uyuşturucu neyse sigara da odur” dedi.

İlginizi Çekebilir Ali Erbaş: Alevi kardeşlerimizi hedef alan her türlü söylem ve tutum asla kabul edilemez İlginizi Çekebilir Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dinen haram olan sigarayı bırakalım

Sources


Article information

Author: Michael Bernard

Last Updated: 1699342922

Views: 764

Rating: 4.7 / 5 (88 voted)

Reviews: 99% of readers found this page helpful

Author information

Name: Michael Bernard

Birthday: 1985-10-25

Address: 311 Angela Glen Apt. 564, Gregorystad, NJ 67212

Phone: +4170668467621879

Job: Financial Analyst

Hobby: Camping, Juggling, Coffee Roasting, Skateboarding, Fencing, Basketball, Gardening

Introduction: My name is Michael Bernard, I am a resolute, Adventurous, receptive, rare, irreplaceable, unswerving, risk-taking person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.